Cuma , 28 Eylül 2018

ev » Genel » TÜRK MİLLETİ REFERANDUMA HAYIR DİYEREK İHTAR VERECEKTİR

TÜRK MİLLETİ REFERANDUMA HAYIR DİYEREK İHTAR VERECEKTİR

Mart 24, 2017 3:21 pm by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler, Siyaset, Son Dakika Yorum bırakın A+ / A-

TÜRK MİLLETİ HAYIR DİYECEK

KURULTAY H.: Uzun bir aradan sonra bir arada oluyoruz. Malum gündem referandum. Anayasa değişikliği, demokrasimiz, Türk toplumunu yakından ilgilendiriyor. İlk defa sivil siyaset, anayasa değişimini tahkim etmeyi önerdi, meclisten geçti ve şimdi söz milletin.Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU : Kurultay haber ailesinin çalışmalarında başarılar diliyorum. Anayasa değişikliği suni bir gündemdir. Milletin büyüyen bir Türkiye için, böyle bir önceliği yoktur. Daha 15 Temmuzun yaraları sarılmamış, PKK terörü sonlanmamış, ekonomik kriz aşılmamış, TSK sınır ötesi alarmda savaşta olduğu bir ortamda başkanlık sistemi milletin önüne konulmuştur. Millet bunu yemeyecek, teklif edenlere hayır diyerek bir ihtar verecektir. Çünkü devletin ve milletin böyle acil bir gündem ve lüksü yoktur. Yukarıda saydığım olumsuzlukları sırasıyla çözerek en son anayasa değişimine gidilebilir. Bunu hükümete ve destekçilerine vatandaş hatırlatacaktır.

 

KURULTAY H.: Bunca sorun varken neden başkanlık sistemi ortaya atıldı. Bu bir siparişmi, ülkeye zaman kaybettirmemi, bölünme projesimi amaç nedir sizce?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU : Peygamberimiz acıda olsa doğruyu söyleyiniz emreder. Malsefe doğrular hep gizleniyor. Olmaması gerekenlere öncelik veriliyor, yapılması gerekenler öteleniyor. Devlet ve millet odaklı icraatlar düşünülmüyor. İktidar hırsı her şeyin önüne geçiyor. Hal böyle olunca muhalefette olmayınca aynı zamanda MHP genelmerkezide iktidarla işbirliği yapınca her şey arap saçına önüyor. Bu bir projemi? Ülkücü hareket böyle bir projenin içinde olmaz. MHP genelmerkezi cumhurbaşkanının fiili yönetim anlayışını yasallaştırmak istedi. AKP hayır şimdi olmaz demedi. Bilakis memnun olarak teklifi sahiplendi, fırsata çevirdi fakat Türkiye’deki hiçbir kesim bu sisteme hazır değil. Bundan dolayı zaman kaybından başka bir şey değil.CHP’nin anayasa değişikliğinde olmaması çok büyük kayıp zira milletlerin geleceği anayaslarındadır. Üç parti anlaşabilmiş olsaydı evet çıkardı.

 

KURULTAY H.: Peki MHP neden durup dururken böyle bir teklifte bulundu?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU : Tek cümle ile MHP genelmerkezi AKP ile başa çıkamayacağını kabul etti.

 

KURULTAY H.: Yani AKP’nin iktidar ötesi rejim değişikliğine yeşil ışıkmı yaktı?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU : Tam öyle değilsede AKP bu pası o noktaya götürür. İşte ozaman Türkiye kendini ateş çemberinin içinde bulacaktır.

 

KURULTAY H.: Peki MHP bu durumdan ne murad ediyor?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU : Beka diyorlar ama gerçek parti içi sorunlardır. MHP’nin iç sorunları ülke sorunları ile aynileşmiştir. Bu sorunlar çözülmedikçe ülke meseleleri asla çözülemeyecektir. Bir ülke düşünün savcının savcıyı tutukladığı, hakimin hakimi yargıladığı, askerin kendi askerini vurduğu, polisin polisi vurduğu bir ülkede başkanlık referandumuna gidiyoruz.Yukarıdaki tablo MHP’siz bir tablo. 80 sonrasının Türkiye’sinde ülkücü kadro engellenmiş, fetöcü kadrolaşmanın önü açılmıştır.

 

KURULTAY H.: MHP’nin gerçekçi olursak millette karşılığı ne orandadır?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU :  Potansiyel olarak %60’dır ama sandığa yansıya oranı %10’lar çivarındadır. MHP genelmerkezi olağanüstü kongre yapsın, muhalifler bir araya gelsin AKP diye bir parti kalmaz, bunu bütün dünya biliyor.

 

KURULTAY H.: Bu durumda Tayyip Erdoğan gerçeği ne olur?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU :  Sayın cumhurbaşkanı reformist bir adam, cesur, tapuları yıkmak isteyen bir yapısı var. Geldiklerinde sistem tıkanmıştı bu sistemi ancak bu karakterde biri değiştirebilir gözüyle baktılar ama öyle olmadı. Fetö ve Apo AKP’yi bitirdi. Sayın cumhurbaşkanı AKP’yi ayakta tutmaktadır.

 

KURULTAY H.: Yine iktidardalar.

 

Mustafa ÇAKIROĞLU :  Tabiki millet daha iyisini bulana kadar sayın cumhurbaşakanıla devam eder gittiği yere kadar gider ancak kaybeden ülke olur Türk milleti olur.

 

KURULTAY H.: Daha iyisinde adres neresi?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU :  Tek çözüm Milliyetçi Hareket Partisi, iç sorunlarını çözmüş, parti içi demokrasiyi Türk siyasetine örnek olacak şekilde dizayn edip, kadrolarını hazır hale getirerek, milletin ufkunu açarak Türk gençliğini milli şuurla bilinçlendirip, buradan bir temel oluşturarak büyük Türkiye’yi inşa edebiliriz.

 

KURULTAY H.: MHP’nin iç sorunlarında genelbaşkan konusu problemi?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU :  Genelbaşkana hakaretle veya genelbaşkan sabahtan akşam ülkücü tabana hakaretle bir yere varamayız. Olması gereken değişimdir. Olmuyor ülkeninde milliyetçi hareketinde ayarları bozuldu düzeltmek zorundayız. MHP’de bizim, bu vatanda bizim, her ikisinin problemlerini aşmalıyız yoksa uzaylılar gelip ülkenin sorunlarını çözemez.

 

KURULTAY H.: Bildiğimiz kadarıyla Meral AKŞENER hanımefendiyle çalışıyorsunuz gerek MHP için gerekse millet için Akşener gerçeği nedir?

 

Mustafa ÇAKIROĞLU :  Türk milleti adına direnen, Türk milleti adına itirazı olan bir yapısı var. Meral hanım gerek ülkücü tabanda gerek Türk milletinde çok yüksek karşılığı olan önemli bir siyasi figür. Bence hanımefendi Türk milliyetçiliği adına ülkenin geleceğine dönük üzerinde ittifak edilmesi gereken önemli bir şahsiyet. Ben kısa ve uzun vadede sayın cumhurbaşkanının karşısında tek alternatif olduğuna kesin inanıyorum, millette böyle görmüş olacakki şu anda Meral hanım rüzgarı esiyor. Hayırın baş mimarının hanımefendi olacağı açık olarak ortadadır. Türk milleti bu tip liderleri sever.

 

KURULTAY H.: Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRK MİLLETİ REFERANDUMA HAYIR DİYEREK İHTAR VERECEKTİR Reviewed by on . TÜRK MİLLETİ HAYIR DİYECEK KURULTAY H.: Uzun bir aradan sonra bir arada oluyoruz. Malum gündem referandum. Anayasa değişikliği, demokrasimiz, Türk toplumunu yak TÜRK MİLLETİ HAYIR DİYECEK KURULTAY H.: Uzun bir aradan sonra bir arada oluyoruz. Malum gündem referandum. Anayasa değişikliği, demokrasimiz, Türk toplumunu yak Rating: 0

hakkında editor

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top