Cumartesi , 29 Eylül 2018

ev » Genel » “TUNCELİ’DE İSYAN EDENLER BÖLÜCÜ TERÖRİSTTİR”

“TUNCELİ’DE İSYAN EDENLER BÖLÜCÜ TERÖRİSTTİR”

ÜLKÜCÜ HAREKET TÜRKMEN KENTİ TUNCELİ'DE

Kasım 28, 2014 3:59 pm by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler Yorum bırakın A+ / A-

İÇ

Ahmet Davutoğlu’nun “Cesaretin varsa Tunceli’ye gidersin” sözleri üzerine kente gitmeye karar veren MHP lideri Bahçeli, Tunceli’ye geldi.

DAVUTOĞLU’NA MEYDAN OKUDU: İŞTE TUNCELİ’DEYİM

Valilik önünde halka seslenen Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’na meydan okuyarak, “İşte Tunceli’deyim. Devlet milletiyle Tunceli’dedir. Ben Tunceli’de olduğuma göre devlet devletinin her yerinde sapasağlam durduğuna göre Başbakan ne yapacaktır. Bu şahsiyet bundan sonra nasıl Başbakanlık yapacaktır?” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Bugün buraya kardeşlik hissiyatını pekiştirmeye geldik. Bugün buraya Tuncelili kardeşlerimle hasret gidermeye geldim. Aramıza örülen nifak duvarlarını yıkmak için Tunceli’deyim. Tunç yürekli kardeşlerimle buluşmamızı çekemeyenler dedikodu yaptılar. Tunceli’ye gelmemizi yabancı bir ülkeyi ziyaret ediyormuş gibi sabote etmeye ve engellemeye katıldılar. Başbakan öylesine çıldırmıştı ki… İşte Tunceli’deyim. Devlet milletiyle Tunceli’dedir. Bizim vatan topraklarında gidemeyeceğimiz yer yoktur. Çünkü biz Türkiyeyiz. Buraya sizlerle gönül diliyle konuşmaya geldik.

Sayın Davutoğlu bilmiyorsa, öğrenmediyse buradan hatırlatıyorum: MHP’de mangal gibi yürek, demir dağları eritecek kadar devasa bir cesaret vardır. Ne inşamızdan cayarız ne vatanımızdan vazgeçeriz. Efendilerinin koltuğuna sığınmış sığ zihniyetlerin bizimle aşık atması mümkün değildir.

“TUNCELİ İSYANINA KARIŞANLAR BÖLÜCÜ TERÖRİSTTİR”

Geçmişte yaşananları bugüne getirip özür lobisi kurmanın huzurumuza katkı sağlamayacağını da asla unutmuyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun halkının güvenini desteğini almış meşru bir devlet kendisine yönelen tehlikeleri bertaraf etmekle yükümlüdür. Hiçbir ahlaksız sürece müsamaha gösterilemez. Milleti bölmeye çalışanlara izin verilemez. 1937-38’de Tunceli’de baş gösterenler isyandır. Bu isyana karışanlar da devrin bölücü teröristleridir. Teröristin dini, milliyeti, nesebi önemli olmayacaktır. Elinde silahla dağda gezen topraklarımızdan pay kapmak isteyen masum vatandaşlarımıza kasteden hiçbir bedbaht mazlum görülemeyecektir. Bunların özürler dilenerek, hürmet ve hayranlıkla yad ettiğimiz evladı Kerbela’dan addedilmesi hakarettir.

“BEN TUNCELİ’DE OLDUĞUMA GÖRE BAŞBAKAN NE YAPACAK”

Ben Tunceli’de olduğuma göre devlet devletinin her yerinde sapasağlam durduğuna göre Başbakan ne yapacaktır. Bu şahsiyet bundan sonra nasıl Başbakanlık yapacaktır. Davutoğlu erdemli davranıp istifa ederek kalan haysiyetini kurtarabilecek midir? Devlet diz çökmez. Devletin el etek öpeceğini ileri süren Başbakan’a diyorum ki devlet el de etek de öpmez. Diz çökseydi, el öpseydi Tunceli diye bir ilimiz de olmazdı.

Büyük Türk milleti hepimizin iftiharıdır. Bu topraklar bu vatanın ayrılmayacak bir parçasıdır. Kardeşçe yaşamak varken el ele, gönül gönüle Allah’ın nimetlerinden sahiplenmek dururken içimizi karıştırmak isteyenlere niçin göz yumalım.

“PİR SULTAN ABDAL HEPİMİZİN KUTUP YILDIZIDIR”

Pir Sultan Abdal’a yarın mahşerde ne diyeceğiz. Yavrusunu kaybetmiş bir koyunun dahi feryadını ciğerinde duymuş Pir Sultan Abdal hepimizin kutup yıldızıdır. Hz. Hüseyin hepimizin içindeki yas ve acıdır. Hz. Ali bizimdir, insanlığa istikamet vermiş 12 imam her şeyimizdir. Allahımız, peygamberimiz, kıblemiz bir. Dinimiz, dilimiz, geleceğimiz bir ve aynıdır. Başbakan’ın korku istismarını yarıp muhabbet deryasından kana kana içmek için sizlerin konuğu olduk. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

“TUNCELİ’DE İSYAN EDENLER BÖLÜCÜ TERÖRİSTTİR” Reviewed by on . Ahmet Davutoğlu'nun "Cesaretin varsa Tunceli'ye gidersin" sözleri üzerine kente gitmeye karar veren MHP lideri Bahçeli, Tunceli'ye geldi. DAVUTOĞLU'NA MEYDAN OK Ahmet Davutoğlu'nun "Cesaretin varsa Tunceli'ye gidersin" sözleri üzerine kente gitmeye karar veren MHP lideri Bahçeli, Tunceli'ye geldi. DAVUTOĞLU'NA MEYDAN OK Rating: 0

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top