Cumartesi , 29 Eylül 2018

ev » Genel » PEŞMERGENİN ŞOVUNDAN RAHATSIZ OLDUK

PEŞMERGENİN ŞOVUNDAN RAHATSIZ OLDUK

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

Kasım 6, 2014 10:23 am by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler 2 Yorumlar A+ / A-

MEV

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerine yaptığı dış politika sunumunda “Geçiş sırasında peşmergenin şovundan rahatsız olduk.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Meclis Dışişleri Komisyonu’na Türk dış politikasındaki son gelişmeler hakkında milletvekillerine bir sunum yaptı. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerinden gelen soruları da yanıtladı.

“PEŞMERGENİN ŞOVUNDAN RAHATSIZ OLDUK”

Çavuşoğlu’na yöneltilen sorular Suriye, Kobani ve IŞİD ile mücadele konularında yoğunlaştı. Peşmergenin Kobani’ye geçişine ilişkin bir soru üzerine Mevlüt Çavuşoğlu “Geçiş sırasında peşmergenin şov yapmasından rahatsızlık duyduk” dedi.

PYD’nin Kobani’de fazla peşmerge istemediğini bu nedenle 2 bin peşmerge sayısının 150’ye düşürüldüğünü belirtti. Peşmergenin Irak anayasasına göre resmi bir güç olup olmadığı sorusuna ise Çavuşoğlu”Peşmerge Irak anayasasına göre resmi güçtür” dedi. Çavuşoğlu bir başka soru üzerine Kobani’nin düşmesi durumunda Afrin’de de Kobani’de yaşananlara benzer bir durum ortaya çıkabileceğini belirtti.

PEŞMERGENİN ŞOVUNDAN RAHATSIZ OLDUK Reviewed by on . Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerine yaptığı dış politika sunumunda "Geçiş sırasında peşmergenin şovundan rahatsız olduk." dedi. Dışişleri Bakanı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerine yaptığı dış politika sunumunda "Geçiş sırasında peşmergenin şovundan rahatsız olduk." dedi. Dışişleri Bakanı Rating: 0

hakkında editor

Yorumlar (2)

  • AHMET AL

    Comment…

  • AHMET AL

    BU GÖREVDEN ALMALAR NEZAMAN BİTECEK,
    HİÇ KENDİLERİNİ GÖREVDEN ALMAYI DÜŞÜNMÜYORLARMİ…
    AMAÇ KENDİ KOLTUKLARI MI,YOKSA PARTİ Mİ,

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top