Cuma , 28 Eylül 2018

ev » Genel » “MHP’yi Tanzim Edemeyecekler”

“MHP’yi Tanzim Edemeyecekler”

Mahkemenin Kurultay Kararına Bahçeli'den İlk Yorum

Nisan 12, 2016 11:49 am by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler, Siyaset, Son Dakika Yorum bırakın A+ / A-

Mahkemenin Kurultay Kararına Bahçeli’den İlk Yorum:

MHP’yi Tanzim Edemeyecekler

iççç

Mahkemenin olağanüstü kurultay kararına tepki gösteren MHP lideri ”Bizim paralele teslim edecek partimiz yok. Ağızlarıyla kuş tutup dağları inletseler, yine de MHP’yi tanzim edemeyecekler” dedi.

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin MHP’nin olağanüstü kurultaya gitmesine yönelik verdiği kararı partisinin grup toplantısında değerlendiren MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, sert sözler sarf etti.

Bahçeli, “Sonunda olan olmuş ve MHP mahkemeye verilmiştir. Mahkeme kayyum heyetini atamış ve sözde kurultayın önünü açmıştır. Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur. Bunlar 40 fırın ekmek yeseler yine de MHP’yi kafalarına göre tanzime edemeyeceklerdir. MHP’yi pasif hale getirmek isteyenler, ağızlarıyla kuş tutup dağları inletseler, yine de MHP’yi tanzim edemeyeceklerdir. Çünkü bu davanın hamuru şehit kanıyla yoğurulmuştur.” dedi.

“OLAĞANÜSTÜ KURULTAY YOKTUR, YAPILMAYACAKTIR”

Mahkemenin kararını temyize götüreceklerini hatırlatan Bahçeli, ”Olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır.” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, konuşmasında İslam dininin bugün tarihte hiç olmadığı kadar tehdit kuşağında olduğunu söyledi.

Meclis’te partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, insani değer ve ölçülerin çoraklaştığı bir dönemden geçildiğine işaret ederek, “21.yüzyılın ilk çeyreğinde maalesef yeni bir Ortaçağ’ın, yeni bir karanlık devrin müessir iz ve sonuçlarını yaşıyoruz. Özellikle İslam toplumlarında fikri tutukluk, zihni tutsaklık, vicdani durağanlık ciddi ve ileri boyutlardadır” dedi.

Akıl, iman ve insaf yolundan sapılmasının Müslüman coğrafyasında ne tür badire ve belalara yol açtığının görüldüğünü kaydeden Bahçeli, “İslamiyet’in özü hakkıyla kavranamadığından, Yüce Allah’ın ilahi buyrukları layıkıyla anlaşılamadığından manevi bir buhran hali adeta egemenlik kurmuştur. Müslüman görünümlü münafıklar, mürşit kisveli müşrikler, mümin maskeli müfsitler İslam coğrafyasının mahvına ve mağlubiyetine hizmet etmektedir. Bugün İslamiyet, tarihte hiç olmadığı kadar tehdit kuşağındadır” diye konuştu.

“Haçlıların yapamadığı, batıl emellerin başaramadığı ne kadar kötülük, ne kadar kalleşlik varsa din bezirganları tarafından etap etap gerçekleştirilmektedir” diyen Bahçeli, bunun kaygı ve üzüntü verici olduğunun altını çizdi. Bahçeli, “İslam toplumlarının bugünkü krizi, bugünkü derin sıkıntısı Efendimizi samimiyetle özümsemekten oldukça uzak olmalarıdır. Peygamberimiz ne demiş, neyi tavsiye etmiş, neleri yasaklamışsa şu anda tam tersi yapılmaktadır. Meselenin odak noktasındaki asıl sorun Tevhid inancından ve vahdet çizgisinden savrulmaktır. En vahşi cinayetler İslam adına işleniyorsa, mezhepçilik kanser hücresi gibi yayılıp tefrika tüm değerlere meydan okuyorsa ortada elbette devasa bir problem var demektir. Tevhid Allah’ın varlığına ve birliğine imandır. Vahdet ise bir olmanın ve birlikte yaşamanın iradesidir. Vahdet Tevhid’in tamamlayıcısı, vazgeçilmez bir parçasıdır” şeklinde konuştu.

Ortadoğu coğrafyasına dikkatle bakılması gerektiğini söyleyen Bahçeli, “İslam ülkelerini ihtimam ve itinayla bir bir inceleyiniz. Göreceksiniz ki, adalet yoktur, anlaşma raftadır, barış uzaktadır, kardeşlik laftadır, paylaşma ve dayanışma itilip kakılmaktadır, birlik ve beraberlik duyguları ağır hasarlıdır, şefkat, merhamet ve hoşgörü komadadır. Bunların verine; savaş vardır, taassup ve tahammülsüzlük hakimdir, ihtilaf ve istismar egemendir, düşmanlık diz boyudur, itham, iftira, ikilik had safhadadır, yoksulluk, yolsuzluk, yozlaşma korkunç noktalardadır” ifadelerini kullandı.

Suudi  Arabistan Kralının  Ankara‘ya gelişini de gündemine alan Bahçeli, “Batıya uşaklık yapmaktan utanmayan, küresel senaryolara kapı bekçiliğine soyunmaktan rahatsızlık duymayan krallar, şeyhler, emirler İslam toplumlarını iliklerine kadar sömürmektedir. Görüyorsunuz,  Suudi Arabistan Kralı  Ankara‘ya ayak basmadan yüzlerce lüks araç, korumaya alınmış şatafatlı oteller hizmetine tahsis edilmiştir. Ne var ki, ‘bir dilim ekmek’ diyen, birazcık hak ve hukuk isteyen milyonlarca gariban, muhtaç ve düşkünü hesaba katan, aklından geçiren, bunlarla ilgili tasalanan yoktur. Bu çelişki yumağı Muhammedi ahlakla, Tevhid inancının ruhuyla bağdaşmakta mıdır?” açıklamasında bulundu.

İMZA VEREN HER KARDEŞİM BENİM İÇİN DEĞERLİDİR

Sorumluluktan kaçan kim varsa aynı mevzide toplandılar. Kimisi okyanus ötesine uyum bağlamış, imza toplama furyası başlamıştır. Samimiyetle ifade ediyorum. İmza veren her kardeşim benim için değerledir.

40 FIRIN EKMEK YESELER DE MHP’Yİ TANZİM EDEMEYECEKLER

Anlamadığım ve asla anlayamayacağım ön plandaki çığırtkanlar MHP’yi bir plan çerçevesinde etkisizleştirmek isteyenlerdir. Bunlar 40 fırın ekmek yeseler yine de MHP’yi kafalarına göre tanzime edemeyeceklerdir.

MHP’yi pasif hale getirmek isteyenler, ağızlarıyla kuş tutup dağları inletseler, yine de MHP’yi tanzim edemeyeceklerdir. Çünkü bu davanın hamuru şehit kanıyla yoğurulmuştur.

BİZİM PARALELE TESLİM EDECEK BİR PARTİMİZ YOKTUR

Doğru, adil olması kaydıyla hukuka her zaman riayet ederiz. Bundan sonra da sırayı  Yargıtay safhası alacak. Bize AKP’nin stepnesi, bastonu diyenler şimdi ne diyecekler? Hangi mahkemenin lehimizde karar vermesi için gerekli girişimlerde bulunulmuştur? Bu ucubeler başka kapılarda gezip de nereye gitmiştir? Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur!

İstenen büyük kurultay ise bu yılın ocak ayında belirlenen 18 mart 2018 tarihini herkes sabırla beklemeldiri .Bir iddiası ola, kendine inanan kim varsa 18 mart 2018’de ülkücü hareketin karşısına çıkabilecektir. Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır. Olağan takvimi beklemek yerine olağanüstü kurultay beklemekte samimiyet aramamalıyız. Şimdidden yapay bayram havalarına tevessül edenleri tek tek fark ediyorum. MHP’ye nüfus etmek isteyen okyanüs ötesi kaçkınlarının paralel artıklarının mutluluğunu da izliyorum. Kendi kurumların kayyum atandığında kıyamet kopran zümreye diyorum ki bugüne kadar ne yalşadıysanız müstehaktır. Bunlar ikiyüzlüdür. Bunlar dini paraya dönüştüren ABD’nin kuklası, islamiyetin yüzkaralarıdır. Kimse boşuna heveslenmesin.  Bulanık suda balık avlamasın. Bizde tertiplere tamam diyecek acziyet yoktur.

Türkiye’nin onca gündemine rağmen tartışmaların odağında MHP’nin yer alması partimizin ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır.  Ankara,  Washington, Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur. Kurultay tavirleri kılığında işbaşındalar. MHP’yi geçmişte harekete geçirmek isteyen grup başarısızlığa uğramıştır.

“MHP’yi Tanzim Edemeyecekler” Reviewed by on . Mahkemenin Kurultay Kararına Bahçeli'den İlk Yorum: MHP'yi Tanzim Edemeyecekler Mahkemenin olağanüstü kurultay kararına tepki gösteren MHP lideri ''Bizim parale Mahkemenin Kurultay Kararına Bahçeli'den İlk Yorum: MHP'yi Tanzim Edemeyecekler Mahkemenin olağanüstü kurultay kararına tepki gösteren MHP lideri ''Bizim parale Rating: 0

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top