Cumartesi , 29 Eylül 2018

ev » Genel » MHP’de ‘Kurultay’ Davası Gergin Başladı

MHP’de ‘Kurultay’ Davası Gergin Başladı

MHP'de muhaliflerin, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı dava gergin başladı.

Nisan 8, 2016 4:12 pm by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler, Siyaset, Son Dakika Yorum bırakın A+ / A-

123

MHP’de ‘Kurultay’ Davası Gergin Başladı

MHP’de muhaliflerin, “Kurultay Çağrı Heyeti” oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı dava gergin başladı.

MHP’de parti içi muhalefetin, MHP Genel Merkezi aleyhine açtığı davanın duruşması başladı. Davaya gerginlik damga vurdu. Öte yandan Mahkeme, MHP’nin olağanüstü kurultaya gitmesine karar verdi.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’ndeki ilk duruşma öncesinde partililer adliye koridorunu doldurdu. Mahkeme, duruşma salonuna sadece tarafların avukatlarını aldı. Salona izleyici ve gazeteciler alınmadı. Partililer adliye koridorunda bekleyişlerini sürdürüyorlar.  Polis, mahkemenin kapısında ve koridorda güvenlik önlemi aldı.

SÜREÇ NASIL BAŞLADI?

MHP’li muhalifler, partinin olağanüstü kurultaya gitmesi için topladıkları 543 imzanın işleme konulması için 5 Şubat’ta yargıya gitmişlerdi.  Meral Akşener,  Koray Aydın ve  Sinan Oğan, imzaları önce MHP Genel Merkezi’ne teslim etmiş, ancak herhangi bir yanıt alamamışlardı. Muhaliflerin  Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dilekçede 16 il başkanı “davalı” olarak yer almıştı. Dilekçede, 2010 yılında  Saadet Partisi‘ne olağanüstü kongre çağrısı yapmak üzere üç kişiyi görevlendiren  Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesi kararı ile 2005 yılında olağanüstü kongresini yapması için CHP’yi “ihtar” eden  Anayasa Mahkemesi kararları emsal gösterilmişti. MHP ise yaptığı savunmada, “MHP’nin bir dernek ya da bir vakıf olmadığını” vurgulayarak, “Sulh Hukuk Mahkemeleri’nin bu kararı vermekle yetkisiz olacağını” dile getirmişti.

MHP’de ‘Kurultay’ Davası Gergin Başladı Reviewed by on . MHP'de 'Kurultay' Davası Gergin Başladı MHP'de muhaliflerin, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı d MHP'de 'Kurultay' Davası Gergin Başladı MHP'de muhaliflerin, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı d Rating: 0

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top