Cuma , 28 Eylül 2018

ev » Dünya » “KIRIM’A NÜKLEER SİLAH YERLEŞTİREBİLİRİZ.”

“KIRIM’A NÜKLEER SİLAH YERLEŞTİREBİLİRİZ.”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Silah Denetim Bölümü Başkanı Mihail Ulyanov

Mart 11, 2015 4:26 pm by: Kategori: Dünya, Genel, Gündem, Haberler, Son Dakika Yorum bırakın A+ / A-

iç

RUSYA: KIRIM’A NÜKLEER SİLAH YERLEŞTİREBİLİRİZ

Rusya, kuzey kapı komşumuz olan ve tarihi bağlarımızın bulunduğu Kırım’a nükleer silah yerleştirebileceklerini açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Silah Denetim Bölümü Başkanı Mihail Ulyanov, Kırım’ın Rusya’nın topraklarından bir parça olduğunu, buraya da nükleer silah yerleştirebileceklerini açıkladı.

Bu gelişme Türkiye’nin kuzeyinde tarihi bağları olan ve “Karadeniz’den bakınca görüyorum” diye yakınlık belirtisi gösterilen Kırım’a böyle bir hamle yapması heyecan yarattı.

“BUNU YAPMAK BİZİM HAKKIMIZ”

Basın toplantısında değerlendirmede bulunan Ulyanov, “Orada nükleer silahların olduğu konusunda bilgim yok. Böyle bir planın olup olmadığını da bilmiyorum. Ancak prensip olarak Rusya’nın bunu yapmasında herhangi bir engel yok…” dedi.

Ulyanov’un açıklamaları, Rusya’nın Kırım’a nükleer silah konuşlandırma niyetinde olduğu şeklinde yorumlandı.

“RAHATÇA VURABİLİRİZ” DEMİŞLERDİ

Rusya Stratejik Füze Gücü Komutanı Sergey Karakayev, Aralık ayında yaptığı açıklamada, modern balistik füzelerin Rusya’nın sınırlarına kadar yaklaşmasına gerek kalmadan dünyanın herhangi bir yerindeki hedefi vurabileceğini söylemişti.

 

“KIRIM’A NÜKLEER SİLAH YERLEŞTİREBİLİRİZ.” Reviewed by on . RUSYA: KIRIM'A NÜKLEER SİLAH YERLEŞTİREBİLİRİZ Rusya, kuzey kapı komşumuz olan ve tarihi bağlarımızın bulunduğu Kırım'a nükleer silah yerleştirebileceklerini aç RUSYA: KIRIM'A NÜKLEER SİLAH YERLEŞTİREBİLİRİZ Rusya, kuzey kapı komşumuz olan ve tarihi bağlarımızın bulunduğu Kırım'a nükleer silah yerleştirebileceklerini aç Rating: 0

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top