Cuma , 28 Eylül 2018

ev » Genel » İSTANBUL MHP KAYNIYOR

İSTANBUL MHP KAYNIYOR

AMAÇ SEÇİM Mİ KONGRE Mİ?

Kasım 3, 2014 5:02 pm by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler, Siyaset, Son Dakika 3 Yorumlar A+ / A-

BÜLE

İstanbul MHP İl teşkilatında alışılmış görüntüler devam ediyor. Bir süre önce Pendik ve Sancaktepe ilçe başkanları görevden alınarak yeni görevlendirmeler yapıldı. Pendik ilçesine Serdar OKAY, Sancaktepe ilçesine ise Yaşar ÖZKAN atandı.

Teşkilatlar aylar sonra yapılacak seçim hazırlıklarına başlamışken İstanbul MHP’de sular bir türlü durulmuyor.Diğer partiler hummalı bir çalışma içerisine girmişken MHP her zamanki gibi yine iç mücadele ile zaman yitiriyor. Partinin içerisinde bulunduğu durum Milliyetçi Hareket Partisi’ne bel bağlayan seçmende sorulara neden oluyor. Ülkenin bu denli zor günlerden geçtiği süreçte hâlâ adamcılık oynanmasının nedenleri ne olsa gerek. Geçmişten günümüze dek süren aynı hastalıkların tezahür ettiğini görüyoruz. Üstelik görevden alma biçimlerinin de etik olmadığını ve kamuoyuna gerekçelerinin neden açıklanmadığını merak ediyoruz.

Bu görevden alma ve yeniden atamalarla ilgili olarak  MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin haberi var mıdır? Yoksa İstanbul kendi karar verip kendi mi uyguluyor Genel Merkez’den birilerinin icazetiyle?  İstanbul teşkilatlarını kongre teşkilatı haline getirmeye kimin ne hakkı vardır.

Bilindiği üzere Türkiye’de iktidara giden yol İstanbul’dan geçer.İstanbul’u alan Türkiye’yi alır. İstanbul’daki değişim diğer partilerde olduğu gibi hem parti içini hem de Türkiye’yi değiştirir.Bu bağlamda iktidar isteniyorsa eğer neden İstanbul teşkilatlarını basit kısır döngülere mahkum ediyorsunuz? İstanbul teşkilatları iç karışıklıklarla uğraşırken yukarıdan seyretmesi daha mı kolaydır?  Balgat’ta rahat oturmanın yolu bundan mı geçer? 2000li yıllarda bir Genel Başkan Yardımcısı’nın dediği gibi “İstanbul’u hiç kendi haline bırakır mıyız? Bizi Ankara’da rahat oturtmazlar.” anlayışı partiyi tamamen seçim kazanan bir parti değil kongre partisi haline getirmiştir.

Dolayısıyla Ankara’nın hesapları 2015 seçimleri değil kongredir. Ülkücüler birbirleriyle didişmemeli seçim kazanmalıdır.

İstanbul ile ilgili analizlerimiz devam edecektir.

 

İSTANBUL MHP KAYNIYOR Reviewed by on . İstanbul MHP İl teşkilatında alışılmış görüntüler devam ediyor. Bir süre önce Pendik ve Sancaktepe ilçe başkanları görevden alınarak yeni görevlendirmeler yapıl İstanbul MHP İl teşkilatında alışılmış görüntüler devam ediyor. Bir süre önce Pendik ve Sancaktepe ilçe başkanları görevden alınarak yeni görevlendirmeler yapıl Rating: 0

hakkında editor

Yorumlar (3)

 • ömer saygın

  Bu yazınızı onaylamak mümkün değil bir ülkücü olarak istanbul il başkanının icraatlarını beğeniyorum daha 4 aylık bir yönetim tabiki nefesi yetmeyenlerin yarışı bırakmaları lazim sn il başkanı bilerek ayağına kurşun sıkmaz gecesini gündüzüne katan bir il başkanı için kongre yöneticliği yapıyor demek bence çok etik değil, hele hele kendisinin atamış olduğu ilçe başkanlarını görevden alması bence alkışlanaçak bir durum çalışanları alkışlamalı küçük olsun benim olsun diyenleride uzaklaştırmalı bence

 • Ercan Karacan

  Bir leğendeki su kirlenmişse onun üzerine temiz su ilave etmek sadece mevcuttaki’ni dahada sulandırır! Artık ne yaparsanız yapın o suyu içemezsiniz! MHP’nin kısa özeti budur maalesef.

  Yok efendim Yeni il bşk.nı sabahlara kadar çalışıyormuş! Yok bazı şeyler eskisi gibi olmayacakmış!
  Her yeni gelen başkan,birşeyler getireceğine tam tersine olarak bu hareketin manevi kuvvetinden bir şeyler götürüyor! Yetkililer bunun farkındamı acaba?

  Herkes hesap adamı olmuş! Bir sonraki seçimde koltuğumu nasıl korurum! Yada kendimi nasıl bir yerlere taşırım! M. Vekili yada ilçe bşk.nı,il. bşknı olarak nasıl kalırım! Teşkilatların genel yapısı bu tür insanlara kucak açtığı için bunun adıda teşkilatçılık olmuş artık!

  Şimdi Genel merkezdeki milletvekillerinden başlayarak,tepeden en alttakine kadar MHP’yi ve ÜLKÜCÜ’leri temsil ettiğini iddia eden pek sayın yöneticilere soruyorum!

  Normal bir vatandaş olarak 12 yıldır iktidar olamamış,girdiği 9 seçimden m.vekili sayısınıda her seferinde azalatarak yenilgiye uğramış,üstelik Ülkenin bölünme sürecinde pasif siyaset yapmayı “İLM-İ SİYASET” yapıyoruz diyerek kendi seçmenini bile tatmin edemeyen,ÜLKE’nin düzlüğe çıkması adına hiç bir somut projesi,herhangi bir çözüm önerisi olmayan,teşkilatlarının yaptırım ve söylem gücü olmayan,sokaktaki vatandaşın MHP’yi ve ÜLKÜCÜ’leri “etkisiz eleman!” olarak gördüğü bir yerde, MHP umut olabilirmi? Kendi içinde bile bir fikir birliği olamayan, Misyonunu yitirmiş,heyecanını bitirmiş,ÜLKÜDAŞ’lığı menfaat ve çıkar ilişkilerine göre şekillenmiş bir yapıdan, ne olmasını bekliyorsunuz?

  Çok karamsar bir resim çizdiğimiz gerçektir! Lakin Hastalığı tam teşhis edemezseniz o hasta ameliyat masasında kalır!

  ÜLKÜCÜ’lüğün 9 umdesinden biri olan ” Şahsiyetçilik” şırıngası her damara yeniden vurulmadan, HAREKET kabiliyetini yitirmiş bu yapıya can suyu veremezsiniz!

  Ne demiş Mevlana… ” Yüzün ALLAH’a dönük olsunda,varsın CEBRAİL bile seni görmesin!

  Baki Selamlar! Tanrı TÜRK’ü korusun ve yüceltsin.

  • AHMET AL

   Ercan kardeşime aynen katılıyorum,
   ilaveten,seçimle delegelerin oylari ile teşkilatlara hakim olan kişiler il ve ilçe başkanı seçilmiş ve hummali bir şekilde çalışma yaparken.tam belediye seçimleri arefesınde tüm türkiyede açıklanasi(gereken luzum,üzerine)neyse gereken kimsenin bilmediği,il ve ilçeleri görevden alıp,birak teşkilattakilerin tanıdıği,kendilerinin teşkilati tanımadığı kımseleri,bu bendendir diye atayıp..daha sonra onların hiçbirşey yapmadan sürekli teşkilat mensüplariyle kavgalar ederk güç göstrmr yarışına girenlerden umduğunu bulamayanlar..şimdi yeni atamalra yapıyorlar..bu kendi ATADIĞINI GÖREVDEN ALMAKLA AÇLKİŞLANACAK DURUM DEĞİL,TAM TERSİNE GÖZÜ DÖNMÜŞ ŞEKİLDE YAPIULAN HATALAR OLARAK GÖRMEK LAZİM.GELMEZMİ…

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top