Cuma , 28 Eylül 2018

ev » Dünya » İNGİLTERE DAVAYI YİTİRDİ

İNGİLTERE DAVAYI YİTİRDİ

ADALET DİVANI KARARINI VERDİ

Aralık 22, 2014 11:05 am by: Kategori: Dünya, Genel, Gündem, Haberler Yorum bırakın A+ / A-

İÇ İNG

TÜRKLER’E AÇTIĞI DAVAYI YİTİRDİ

İngiltere, ülkede çalışan Türk vatandaşlarının Ankara anlaşması kapsamında sahip olduğu sosyal yardım haklarını kısıtlamak için Avrupa Adalet Divanı’na açtığı davayı kaybetti.

Mahkeme kararı, İngiltere’de yasal olarak çalışan Türk işçilerin aynı AB vatandaşı ülkelerden gelen işçiler gibi devletin sunduğu sosyal yardım ve emeklilik haklarından yararlanmaya devam edebileceği anlamına geliyor.

İngiltere’de çalışan Türk işçiler 1963 tarihli Ankara anlaşması kapsamında hem kendileri hem de aileleri için devletten yardım alma hakkına sahip. Türk işçiler ayrıca ülkede emekli olma ve emekli olduktan sonra Türkiye’ye geri dönerlerse emeklilik maaşlarını burada almaya devam etme hakkına da sahip.

İngiltere İş ve Emeklilik Bölümü konu ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında, “İngiliz halkı bu ülkeye gelenlerin ekonomiye katkı sağlamasını talep etme hakkına sahip. Biz bu kararın doğurduğu sonuçları ayrıntılı olarak inceleyeceğiz” dedi.

İNGİLTERE DAVAYI YİTİRDİ Reviewed by on . TÜRKLER'E AÇTIĞI DAVAYI YİTİRDİ İngiltere, ülkede çalışan Türk vatandaşlarının Ankara anlaşması kapsamında sahip olduğu sosyal yardım haklarını kısıtlamak için TÜRKLER'E AÇTIĞI DAVAYI YİTİRDİ İngiltere, ülkede çalışan Türk vatandaşlarının Ankara anlaşması kapsamında sahip olduğu sosyal yardım haklarını kısıtlamak için Rating: 0

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top