Cumartesi , 26 Mayıs 2018

ev » Genel » BBP-SP İTTİFAKI, HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY ALACAĞINI HESAPLADI!

BBP-SP İTTİFAKI, HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY ALACAĞINI HESAPLADI!

"KIBRIS MESELESİ TAM SENARYO"DESTİCİ

Nisan 30, 2015 11:37 am by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler, Siyaset, Son Dakika Yorum bırakın A+ / A-

İÇ

BBP-SP İTTİFAKI, HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY

ALACAĞINI HESAPLADI!

‘Milli İttifak’la seçime giden BBP ve SP’nin genel başkanları AK Parti, MHP, CHP ve HDP’den alacakları oyları hesaplayıp, barajı geçeceklerini savundu.

7 Haziran’daki genel seçimlere, “Milli İttifak” adıyla girme kararı alan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi’nin lideri Mustafa Destici, Milli İttifak’ın seçim barajını geçtiği iddiasında bulundu.

Kamalak ile Destici, dün gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Genel seçimlere “Milli İttifak” adıyla ortak girme kararı alan iki partinin lideri, dış politika, eğitim ve ekonomi konularında hükümeti eleştirirken, seçim barajını aştıklarını savundu.

DESTİCİ’YE GÖRE HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY ALACAKLAR?

Milliyet’in haberine göre, ittifakın oy oranını değerlendiren Destici, yüzde 4-6 oranında AK Parti’den, yüzde 3,5-4,5 oranında MHP’den, yüzde 0,75 – 1 oranında CHP’den ve yüzde 0,50 oranında ise HDP’den oy aldıklarını ve kendi tabanlarını eklediklerinde barajı geçtiklerini savundu.

“KIBRIS MESELESİ TAM SENARYO”

Kıbrıs’ta yaşanan gelişmeleri değerlendiren Destici, “Kıbrıs meselesi tam senaryo. Yazılmış ve uygulanıyor. Kıbrıs’ın Abdullah Öcalan’ı geldi. Bu iktidar getirdi.” dedi.

 

BBP-SP İTTİFAKI, HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY ALACAĞINI HESAPLADI! Reviewed by on . BBP-SP İTTİFAKI, HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY ALACAĞINI HESAPLADI! 'Milli İttifak'la seçime giden BBP ve SP'nin genel başkanları AK Parti, MHP, CHP ve HDP'den ala BBP-SP İTTİFAKI, HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY ALACAĞINI HESAPLADI! 'Milli İttifak'la seçime giden BBP ve SP'nin genel başkanları AK Parti, MHP, CHP ve HDP'den ala Rating: 0

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top