Cuma , 28 Eylül 2018

ev » Genel » BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÖLÜMÜNÜN 18. YILINDA ANILDI

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÖLÜMÜNÜN 18. YILINDA ANILDI

YOLUNDAYIZ BAŞBUĞ'UM

Nisan 6, 2015 11:17 am by: Kategori: Genel, Gündem, Haberler, Son Dakika Yorum bırakın A+ / A-

İÇ

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÖLÜMÜNÜN 18. YILINDA

ANILDI

MHP’nin kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş, ölümünün 18’inci

yılında, anıt mezarında düzenlenen törenle anıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş’e olan sevgilerinin, vefatının üzerinden geçen 18 yıla rağmen hiçbir zaman azalmadığını belirterek, “Aksine yaşadığımız siyasal gelişmelerin onu hep haklı çıkartmış olması, hayatta iken ortaya koyduğu vizyonun doğruluğuna bizleri daha da inandırmış, gücümüze güç katmıştır” dedi.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan anma törenine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanı sıra Türkeş’in oğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, partinin diğer genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Bahçeli, mezara Türkeş’in doğum yeri olan Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Köşkerli köyünden getirilen toprağı serpti, su döktü ve kırmızı-beyaz karanfiller bıraktı.

Konuşmasına ”Mücadeleyle geçen seksen yıllık bir ömürden sonra, 1997 yılının 4 Nisanı’nda ebediyete intikal eden Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i, minnet ve rahmetle anmak üzere yeniden kabri başındayız” diyerek başlayan Bahçeli, aradan geçen 18 yıla rağmen Türkeş’e sevginin hiçbir zaman azalmadığını söyledi.

Bahçeli, ”Aksine yaşadığımız siyasal gelişmelerin onu hep haklı çıkartmış olması, hayatta iken ortaya koyduğu vizyonun doğruluğuna bizleri daha da inandırmış, gücümüze güç katmıştır” diye konuştu.

Türkeş’in mücadeleci bir ruha, inanmış bir kalbe, milletine sevdalı bir yüreğe, tarihine sadık bir şuura, zorluklara eğilmeyen bir cesarete, yılmayan ve teslim olmayan bir iradeye sahip olduğunu ifade eden Bahçeli, “Bu az bulunur özellikleri, onu yaşadığı çağın önemli devlet ve siyaset adamlarından birisi haline yükseltmiştir” ifadesini kullandı.

Onu ve eserlerini anlamanın en emin yolunun, fikirlerini, aksiyonunu ve metodunu, verdiği mücadelenin imkan ve şartlarını dönemine göre yorumlamaktan geçtiğini dile getiren Bahçeli, Türkeş’in, milliyetçiliği dışlayan ve tehlikeli gören düşüncelerin rağbet bulduğu bir dönemde, Türk milliyetçiliğinin bayraktarlığını yapan gönül, fikir ve eylem adamı olduğunu kaydetti.

Başbuğ Türkeş için mevlit okutuldu

MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş için vefatının 18’inci yılı dolayısıyla mevlit okutuldu.

Bahçelievler Merkez Camisi’nde öğle namazından sonra okutulan mevlide, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan yardımcıları Tuğrul Türkeş ve Şefkat Çetin, çok sayıda partili ile vatandaş katıldı.

 

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÖLÜMÜNÜN 18. YILINDA ANILDI Reviewed by on . BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÖLÜMÜNÜN 18. YILINDA ANILDI MHP'nin kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş, ölümünün 18'inci yılında, anıt mezarında düzenlenen tö BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ÖLÜMÜNÜN 18. YILINDA ANILDI MHP'nin kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş, ölümünün 18'inci yılında, anıt mezarında düzenlenen tö Rating: 0

Yazı hakkında yorum yap

1
scroll to top